Kategorie
Tipy i wskazówki

5 Kroków do dobrego CV

Postaraj się aby Twoje CV było miłe dla oka. Wybierz szablon, który będzie przejrzysty i łatwy do edycji. Przeanalizuj swoje dotychczasowe doświadczenie.

5 Kroków do dobrego CV

Przeglądasz oferty pracy i wreszcie trafiasz na tą wymarzoną. Emocje opadły i zaczynasz się zastanawiać jak stworzyć CV, które będzie trampoliną do kolejnych etapów rekrutacyjnych. Poniżej kilka prostych kroków, które zwiększą Twoje szanse na sukces. 

1.Zacznij od oferty. 

Przeczytaj jeszcze raz wymagania. Wypisz umiejętności i kwalifikacje które pokrywają się z Twoim profilem. Zakreśl „słowa kluczowe”, które są charakterystyczne dla Twojej branży. Te informacje będą potrzebne w kolejnych krokach.

2.Wybierz odpowiedni szablon. 

Postaraj się aby Twoje CV było miłe dla oka. Wybierz szablon, który będzie przejrzysty i łatwy do edycji.  Przeanalizuj swoje dotychczasowe doświadczenie. 

3. Wypisz swoje osiągnięcia. 

Osiągnięcie to sytuacja, w której udało się Tobie zaoszczędzić czas, pieniądze czy usprawnić procesy. Wzmianka choćby niewielkiego w Twojej ocenie sukcesu, wyróżnia CV na tle pozostałych kandydatów.

4. Połącz. 

Przygotuj wstęp z podstawowymi danymi kontaktowymi. Wypisz miejsca i stanowiska pracy, nie zapominając o dacie rozpoczęcia i zakończenia. Następnie wypunktuj obowiązki i umiejętności, wplatając i uwypuklając „słowa klucze” z oferty. Dodaj osiągnięcia, kursy, znajomość języków. 

5. Sprawdź. 

Zrób sobie przerwę i wróć do CV po chwili, aby spojrzeć na dokument świeżym okiem. Upewnij się czy nie ma błędów, czy Twoje doświadczenie będzie zrozumiałe też dla kogoś spoza branży. Pamiętaj, że rekruter czy manager raczej „skanują” niż czytają Twoje resume. Mając tą informację w głowie, sprawdź czy najważniejsze umiejętności i osiągnięcia przykuwają uwagę. 

Prezent dla Ciebie

Zapisz się do naszego newslettera i pobierz darmową checklistę CV

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z EasyInterview.pl. Zgodę można w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności w stopce witryny.