Kategorie
Tipy i wskazówki

Luka w doświadczeniu

Wizja pytania o przerwę w pracy podczas rozmowy kwalifikacyjnej może być źródłem stresu. Istnieje sposób w jaki można się przygotować, by przestawić ten etap w swoim życiu jako wartościowy dla potencjalnego pracodawcy.

Luka w doświadczeniu

Bywają momenty, kiedy nie pracujesz zawodowo i wynika to z wielu czynników. Czasem jest to chęć przerwy by zdobyć nowe kwalifikacje, często to czas dla rodziny lub po prostu problem ze znalezieniem nowej, wymarzonej posady. Wizja pytania o przerwę w pracy podczas rozmowy kwalifikacyjnej może być źródłem stresu. Istnieje sposób w jaki można się przygotować, by przestawić ten etap w swoim życiu jako wartościowy dla potencjalnego pracodawcy. Rekomendujemy by zacząć już od CV.

Strategia jaką obierzesz, zależy od sytuacji w jakiej się znajdujesz:

# Przerwa nadal trwa

Pytanie, które należy sobie zadać jest następujące: czy w tym czasie wykonywałeś dodatkowe projekty? Może odbyłeś ciekawe szkolenia? Jeśli tak, to warto o tym napisać pod jednym warunkiem – taka informacja powinna mieć wartość dodaną dla stanowiska, na które teraz aplikujesz. Pamiętajmy, miejsce w CV jest cenne i wykorzystujemy tę przestrzeń na informacje istotne dla przyszłego pracodawcy (pisaliśmy o tym tutaj). Co w przypadku, jeśli ten czas był poświęcony w 100% na odpoczynek? Skupmy się na stanowisku przed przerwą w pracy i postarajmy się opisać poprzednie obowiązki w skrupulatny sposób.  

#Przerwa pojawiła się wcześniej, ale teraz już pracujesz

W tej sytuacji nie ma potrzeby, aby skupiać się na tym obszarze – teraz pracujesz i to jest najważniejsze dla potencjalnego pracodawcy. Dlatego przekierujmy uwagę, opiszmy to co udało się osiągnąć w bieżącej pracy. Jakie obowiązki do Ciebie należą? Jakimi sukcesami możesz się pochwalić? Ewentualne wyjaśnienia zostawmy na czas rozmowy, nie ma potrzeby, aby rozpisywać się o tym w Twoim życiorysie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.